Szukasz produktu lub usługi we Włoszech?kliknijZnajdziemy go dla Ciebie!
 

BAZA PRODUKTÓW I USŁUG - WŁOCHY

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2018-09-03
USD 3,6991 +0,50%
EUR 4,2954 +0,00%
CHF 3,8112 +0,21%
GBP 4,7692 -0,47%
Wspierane przez Money.pl
Gospodarstwo Agroturystyczne IL VIGNETO

Strona główna / REGULAMIN

rozmiar tekstu: A A A

 

Serwis internetowy www.italpol-produkt.pl prowadzony jest przez Italpol Produkt Anna Stachura z siedzibą w Mszanie Dolnej ul. Leśna 32, działającej na podstawie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej pod numerem 2392/10. NIP 737-102-37-95  REGON 121386460

I. Informacje ogólne

 1. Regulamin Serwisu Internetowego określa zasady składania zamówień oraz sprzedaży towarów i usług. Akceptacja klienta oferowanej przez Italpol Produkt oferty końcowej na określony towar lub usługe oznacza akceptację postanowień niniejszego Regulaminu.

 2. Firma Italopol Produkt- właściciel Serwisu Internetowego www.italpol-produkt.pl  - prowadzi sprzedaż detaliczną i hurtową oraz pośredniczy w tejże sprzedaży. Wszelkie ceny podane na stronach sklepu są cenami netto ( nie zawierają podatku VAT).

 3. Mimo dołożenia szczególnych starań nie jest zagwarantowane, że zamieszczone na stronach sklepu opisy produktów nie zawierają błędów. Nie są one jednak podstawą do ewentualnych roszczeń, dlatego w razie jakichkolwiek wątpliwości prosi się o kontakt, w celu potwierdzenia zamieszczonych informacji.

 4. Firma Italpol Produkt zastrzega sobie prawo do wycofania ze sprzedaży niektórych towarów lub usług, znajdujących się w ofercie Serwisu Internetowego.

 5. Oferta Serwisu jest ważna tylko na terenie Polski i Włoch.

 6. W razie jakichkolwiek pytań kontakt możliwy jest: telefonicznie pod numerami: 0048 504 668333 lub 0039 3408862954, za pośrednictwem poczty elektronicznej: [email protected], [email protected] lub poprzez formularz kontaktowy serwisu internetowego.

 7. Terminy użyte w Regulaminie oznaczają:

  • Firma Italpol Produkt wpisana do rejestru przedsiębiorców

  • TOWAR – rzecz lub usługa, która jest przedmiotem sprzedaży

  • UŻYTKOWNIK - podmiot, który dokonał Rejestracji, w wyniku której utworzone zostało dla niego Konto i tym samym uzyskał on dostęp do usług świadczonych określonych w załączniku nr 2 do niniejszego regulaminu

  • KUPUJĄCY - Użytkownik podejmujący działania zmierzające do nabycia towarów wystawionych w serwisie

  • KONTO - prowadzone dla Użytkownika przez Firmę pod indywidualną nazwą (login) konto będące zbiorem informacji o jego działaniach

  • REJESTRACJA proces zakładania Konta

  • REGULAMIN – niniejszy regulamin.

II. Poufność i Bezpieczeństwo Transakcji

 1. Firma Italpol Produkt stosuje wszystkie możliwe systemy zabezpieczenia danych osobowych klientów sklepu. Przesyłanie danych osobowych podczas rejestrowania w Sklepie, podczas dokonywania zakupów oraz podczas logowania przesyłane są szyfrowanym połączeniem.

 2. Wykupiony certyfikat RapidSSL poświadcza autentyczność strony www.italpol-produkt.pl.

 3. Firma Italpol Produkt oświadcza, że bez zgody klienta nie udostępnia podmiotom trzecim żadnych informacji dotyczących klienta korzystającego z serwisu.

 4. Klient dokonując rejestracji w sklepie zgadza się na przetwarzanie i wykorzystywanie swoich danych osobowych w celu realizacji zamówienia.

 5. Dokładane są najwyższe starania do zabezpieczenia danych osobowych klientów Sklepu przed nieautoryzowanym dostępem zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997r. nr 133 poz. 883).

 6. Każdy klient dysponuje prawem wglądu do swoich danych, poprawienia ich oraz żądania zaprzestania ich przetwarzania. W przypadku żądania zaprzestania przetwarzania danych osobowych są one usuwane z bazy danych sklepu. W tym celu wystarczy skasować swoje konto użytkownika w serwisie.

 7. Firma Italpol Produkt prowadzi legalną działalność gospodarczą i dokłada najwyższej staranności aby zawierane transakcje realizowane były zgodnie z obowiązującym prawem i satysfakcjonowały naszych klientów.

 8. Z uwagi na typowo internetowy rodzaj działalności zasadniczą formą finalizacji transakcji jest wysyłka. W szczególnych przypadkach, po uzgodnieniu możliwy jest również odbiór osobisty zakupionego towaru.

III. Warunki sprzedaży

 1. Zamówienia można składać poprzez serwis internetowy, drogą mailową , telefoniczną lub faksem.

 2. Do złozenia zamówienia niezbędne jest założenie KONTA  

 3. Zamówienia towarów z bazy danych produktów serwisu będą rozpatrywane w ciągu 2 dni roboczych, aczkolwiek czas rozpartywania może się wydłużyć z przyczyn od nas niezależnych. Zamówienia z prośbą o znalezienie na rynku konkretnych towarów nie wystepujących w bazie produktów serwisu będą rozpatrywane w ciągu 3 dni roboczych, przy czym czas ten może się wydłużyć z przyczyn od nas niezależnych.

 4. Warunkiem przyspieszającym realizację zamówienia jest podanie aktualnego numeru telefonu i adresu e-mail - do potwierdzenia przyjęcia zamówienia. Zamawiający zostanie poinformowany o jego przyjęciu telefonicznie lub poprzez e-mail. Zamówienia, których nie uda się potwierdzić w ciągu 3 dni roboczych nie będą rozpatrywane.

 5. Sprzedawca zastrzega sobie prawo odmowy realizacji zamówień wzbudzających wątpliwości (np. brak kontaktu z zamawiającym, przy zamówieniu płatnym przy odbiorze), że złożone zostało fikcyjne zamówienie z podaniem danych adresowych nieistniejącej w rzeczywistości osoby.

 6. Zamawiający posiadający skrzynkę e-mail będą informowani o statusie zamówienia pocztą elektroniczną.

 7. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili skutecznego złożenia przez klienta zamówienia. Zamówienie złożone jest skutecznie, jeżeli zostaje przez nas potwierdzone.

 8. Ceny wszystkich towarów znajdujących się w sklepie wyrażone są w złotych polskich i w EURO . Nie zawierają podatku VAT. Ceny nie zawierają kosztów przesyłki.Koszty wysyłki obliczane są na podstawie ilości, wagi i gabarytów zamówionych towarów.Informacja o kosztach wysyłki zostanie dołączona do końcowej oferty przedstawianej kupujacemu.

 9. Czas realizacji zamówienia zależy od dostępności towarów u podmiotów je oferujących. Informacja o czasie realizacji zamówieniazostanie zawarta w ostatecznej ofercie przedstawionej kupującemu. Jeżeli Zamawiający nie wyrazi zgody na wydłużenie czasu realizacji zamówienia może całkowicie zrezygnować z zamówienia bądź też zrezygnować tylko z pozycji, która wydłuża czas realizacji zamówienia.

 10. Do każdej przesyłki dołączany jest dowód zakupu (faktura VAT lub paragon fiskalny). W przypadku, gdy Zamawiający jest płatnikiem podatku VAT i chce otrzymać fakturę powinien zawrzeć taką informację, np. e-mailem przed dokonaniem zakupu towaru podając niezbędne dane.

 11. Rabaty i promocje, jakie klienci mogą otrzymać na zakupy nie łączą się.

 12. Usługi świadczone przez Firmę Italpol Produkt. w ramach serwisu są odpłatne. Wysokość opłat i prowizji za poszczególne usługi i ich opcje oraz zasady ich pobierania załacznik nr 1 do regulaminu.

IV. Wysyłka

Informacje ogólne: - zakupiony towar wysyłamy najpóżniej w ciągu 24 godzin od momentu zakończenia czasu realizacji zamówienia i po uprzednim zaksięgowaniu zapłaty na naszym koncie (bez uwzględnienia sobót, niedziel i świąt),o wysyłce towaru informujemy mailem, - mailem wysyłamy również wszelkie informacje dotyczące nadania przesyłki zamówionych towarów.

-jeżeli podczas odbioru przesyłki karton, w który zapakowany jest towar uległ uszkodzeniu lub po prostu wzbudza podejrzenia, prosimy o otworzenie paczki w obecności doręczyciela. W przypadku uszkodzonej zawartości spisze on protokół, będący podstawą do składania przez nas reklamacji. Jeżeli zauważą Państwo uszkodzenie przesyłki po odjeździe doręczyciela, w ciągu maksymalnie 3 dni należy udać się lub zadzwonić do najbliższego oddziału firmy kurierskiej w celu spisania protokołu. Jeżeli protokół w tym terminie nie zostanie spisany uznajemy, że towar został dostarczony w stanie nienaruszonym, - prosimy pamiętać, że nie mamy wpływu na czas dostarczania przesyłek. W przypadku znacznego opóźnienia w dostawie prosimy o kontakt w celu ustalenia, co jest przyczyną braku dostawy, - zgodnie z Ustawą O Ochronie Niektórych Praw Konsumentów z dnia 2 marca 2000, art. 16c ust. 5, w przypadku nieodebrania przesyłki kupujący zostanie obciążony kosztami nadania paczki oraz jej zwrotu.

V. Płatności

 1. Należność za zamówiony towar Zamawiający może uregulować przy odbiorze przesyłki(ale tylko za uprzednim porozumieniem z Italpol Produkt) lub dokonując przedpłaty na nasze konto albo dokonując płatności za pośrednictwem serwisu Dotpay.

 2. Płatności powinny zostać uregulowane max w ciągu 5 dni roboczych po zaakceptowaniu wysłanej kupującemu przez Italpol Produkt oferty kupna.Jeśli to nie nastąpi zaprezentowana oferta kupna traci ważność i nie ma podstaw do jej dalszej realizacji.

VI. Reklamacje i zwroty

 1. Podstawą przyjęcia reklamacji jest dowód zakupu towaru (paragon fiskalny lub faktura VAT).

 2. Na większość produktów zakupionych w sklepie  udzielana jest gwarancja - według zasad określonych w opisie produktu.

 3. Na podstawie ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny zgodnie z art.2 ust.1, konsument ma możliwość dokonania zwrotu zakupionego i zapłaconego przy odbiorze przesyłki towaru w terminie 10 dni od daty jego odebrania. W tym celu należy złożyć pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość. Zwrócony towar powinien być kompletny, w fabrycznym opakowaniu i nie może nosić śladów użytkowania. W przypadku niespełnienia wyżej wymienionych warunków, towar nie zostanie przyjęty.

 4. Zwrot towaru powinien nastąpić w terminie do 7 dni od momentu odstąpienia od umowy. Zwrotowi wraz z towarem podlegają również produkty, które dołączone były do niego jako gratisy.

 5. Po otrzymaniu przesyłki gwarantuje się zwrot pieniędzy w ciągu 7 dni od jej odbioru. Zwracana kwota pomniejszana jest o koszt przesyłki.

 6. Koszty przesyłki przy korzystaniu z prawa do odstąpienia od umowy w ciągu 10 dni pokrywa kupujący.

 7. Proszę nie mylić prawa do odstąpienia od umowy z możliwością zakupu sprzętu do przetestowania. Sprzęt testowany, a więc i używany nie podlega zwrotowi.

 8. Produkt uszkodzony lub wadliwy należy odesłać na adres uzgodniony wcześniej z Italpol Produkt. Koszt dostarczenia produktu w celu naprawy lub wymiany gwarancyjnej pokrywa kupujący. Koszt odesłania produktu w ramach reklamacji sklep zwraca po otrzymaniu przesyłki i pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji. Przesyłkę należy nadać pocztą polską jako paczkę pocztową lub list polecony,kurierem lub inną wiarygodną firmą logistyczną. Wysyłany towar należy zapakować w sposób gwarantujący jego bezpieczeństwo i ochronę podczas transportu.

 9. Różnice wynikające z indywidualnych ustawień komputera Klienta (kolor, proporcje itp.) nie mogą być podstawą reklamacji zakupionego towaru.

 10. Reklamacji podlegają wyłącznie wady ukryte powstałe z winy producenta.

 11. Reklamacji nie podlegają: - uszkodzenia mechaniczne, termiczne, chemiczne i wszystkie inne spowodowane działaniem bądź zaniechaniem użytkownika lub działaniem siły zewnętrznej (np. przepięciami w sieci, wyładowaniami atmosferycznymi, używaniem niezgodnych z instrukcją środków czyszczących, wilgocią i korozją, itp.) - uszkodzenia elementów szklanych, - uszkodzenia powstałe na skutek przeróbek, napraw i zmian dokonanych przez użytkownika lub niepowołane osoby trzecie, - uszkodzenia powstałe w okolicznościach, za które nie odpowiada wytwórca i sprzedający, a w szczególności powstałe na skutek niewłaściwej lub niezgodnej z instrukcją obsługi eksploatacji, - uszkodzenia mechaniczne powstałe w wyniku eksploatacji niezgodnej z warunkami użytkowania.

 12. Towar zwracany przesyłką w ramach reklamacji musi być czysty zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami higieny. W odniesieniu do sprzętów nie spełniających tego warunku sklep zastrzega sobie prawo odmowy rozpatrzenia reklamacji.

 13. W przypadku przesłania w ramach reklamacji w pełni sprawnego produktu sklep nie ponosi kosztów odesłania produktu.

VII. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

 1. Serwis zastrzega sobie możliwość zmian w Regulaminie.

 2. Wszystkie sprawy sporne strony będą się starały rozwiązać na drodze polubownej a w razie, gdy porozumienie takie nie byłoby możliwe, spór rozstrzygać będą właściwe polskie sądy powszechne.

 3. Wszystkie opisy i zdjęcia produktów są własnością Italpol Produkt i ich wykorzystywanie w jakimkolwiek celu bez zgody właściciela jest zabronione.

 4. Wszystkie nazwy towarów oraz znaki towarowe należą do ich prawnych właścicieli i na stronach sklepu zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.

 5. Firma Italpol Produkt dokłada najwyższych starań aby fotografie oraz opisy oferowanych towarów odpowiadały rzeczywistości w najwyższym możliwym stopniu. Nie można jednak wykluczyć pomyłek, które nie mogą stanowić podstawy do wysuwania jakichkolwiek roszczeń pod naszym adresem.

 6. Indywidualne ustawienia monitora użytkownika powodujące błędne wyświetlanie np. Kolorów, nie mogą stanowić podstawy do reklamowania zakupionego towaru.

 7. ZAŁĄCZNIK NR. 1
 8. 1. Italpol Produkt umożliwia zarejstrowanym Użytkownikom wystawienie towaru w Serwisie. Towaru nie mogą wystawiać osoby prywatne. Sprzedającym jest Italpol produkt a o momencie przejścia własności towaru z użytkownika na Italpolprodukt decyduja właściwe przepisy kodeksu cywilnego o zawieszającym przejściu własności. Italpol Produkt zastrzega sobie prawo do modyfikacji ofert sprzedającego w celu korekcji i tłumaczenia oraz zastrzega sobie prawo do niepublikowania danych kontaktówych i nazwy przedsiębiorstwa.

  2.Operator Italpol Produkt, umożliwia Użytkownikom zawieranie umów sprzedaży Towarów kiedy Italpol Produkt nie jest stroną transakcji dokonywanych pomiędzy Użytkownikami i nie gwarantuje, że Sprzedający oraz Kupujący mają możliwość zawarcia i wykonania umowy sprzedaży tego Towaru.

  3. Proponowane przez Użytkowników ceny są informacjami jawnymi, dostępnymi dla wszystkich odwiedzających Serwis.

  4. Zapłata ceny po odliczeniu prowizji zgodnie z tabelą prowizji i opłat Wystawiającemu towar następuje po transakcji między Italpol Produkt a kupującym i dostarczeniu towaru na wskazany adres.


  Odpowiedzialność Italpol Produkt
  1. Italpol Produkt odpowiada za:
  a.zamówienie w imieniu klienta u sprzedającego towaru zgodnie z zamówieniem
  b.zapłatę sprzedającemu za towar
  c.przekazanie firmie transportowej/kurierskiej towaru,
  d.przekazanie firmie transportowej/ kurierskiej podanych przez klienta informacji niezbędnych do prawidłowego zrealizowania dostawy do klienta
  2. Italpol Produkt nie odpowiada za:
  a.Wady towaru (wszelkie reklamacje związane z towarem klient będzie składał do sprzedającego)
  b.Zniszczenie towaru lub zaginięcie towaru podczas transportu
   

  Odpowiedzialność kupującego
  1.Kupujący odpowiada za:
  a.Wybór towaru.
  b.Podanie prawidłowych danych w formularzu zamówienia.
  c.Wybór sprzedawcy i formy dostawy.
  d.Terminową płatność.
  e.Dokonanie wszelkich formalności i opłat przed urzędem skarbowym z tytułu nabycia towaru
  Dokumenty:
  1.Italpol Produkt prześle fakturę sprzedaży towaru drogą elektroniczną na podany adres e-mail.
  Płatność
  1.Po złożeniu zamówienia klient oczekuje na wiadomości e- mail od Italpol Produkt w których zostanią zawarte: potwierdzenie zamówienia i oferty kupna,oferty te są do akceptacji klienta.
  2. Po otrzymaniu maila potwierdzającego akceptacje oferty kupna lub po wysłaniu do Italpol Produkt maila ze zgodą na korektę Klient wpłaca Italpol Produkt środki finansowe w kwocie odpowiadającej łącznie płatności za usługę i płatności za towar i transport.
  3.Płatność musi być dokonana w formie akceptowanej przez Italpol Produkt nie później niż w terminie pięciu dni roboczych dni od dnia złożenia zamówienia.
  4.Informacje o formach płatności akceptowanych przez Italpol Produkt umieszczone są na stronie w dziale PŁATNOSCI.
  5. Italpol Produkt informuje, iż w przypadku wyboru przez Klienta przelewu jako formy zapłaty kwota do zapłaty może zostać uregulowana w walucie PLN lub EURO.
   

  Rezygnacja z usługi i usługi nierealizowalne
  1. W przypadku rezygnacji z wykonania usługi lub w sytuacji gdy usługa z przyczyn niezależnych od Italpol Produkt jest nierealizowalna, Italpol Produkt zastrzega sobie prawo do potrącenia należnej prowizji. Zwrot wpłaty dokonanej przez kupującego zostanie pomniejszony o należną dla Italopol Produkt prowizję lub poniesione koszty związane z tą transakcja.
  2. Jeśli rezygnacja z zamówienia nastąpiła po wysłaniu przesyłki do Polski
  oprócz prowizji zostanie potracony koszt za przesłanie towaru w obie strony.

  Postanowienia dodatkowe
  1.Klient rejestrując się na stronie lub składając zamówienie za pośrednictwem strony akceptuje warunki niniejszego regulaminu.
  2.Wszelkie spory związane z usługą Italpol Produkt i klient będą załatwiali na drodze polubownej. W przypadku niemożności polubownego rozstrzygnięcia sporu będzie on rozstrzygany przez sąd właściwy dla siedziby Italpol produkt według prawa kraju Italpol produkt.
  3.Złożenie zamówienia oznacza zgodę na przechowywanie i przetwarzanie przez Italpol Produkt danych osobowych klienta podanych w zamówieniu.
  4.Odstępstwa od niniejszego regulaminu są możliwe  po wcześniejszym uzgodnieniu tego z klientem za pośrednictwem poczty email.

   

  Opłaty i prowizje

  1. Italpol Produkt pobiera następujące opłaty i prowizje za usługi organizacji pośrednictwa sprzedaży za pomocą serwisu:

  a. opłaty podstawowe za wystawienie Towaru,

  b. opłaty za opcje dodatkowe przy wystawieniu Towaru,

  c. prowizje od sprzedaży.

  2.Italpol Produkt może pobierać opłaty za inne usługi świadczone w ramach Serwisu. Uzytkownik jest o tym informowany drogą mailową na adres podany w trakcie rejestracji.

   

  3. Wszystkie kwoty podane w niniejszym załączniku są kwotami netto ( nie zawierają podatku od towarów i usług, tj. VAT). W przypadku, gdy wysokość opłaty lub prowizji ustalana jest jako procent od danej kwoty (np. ceny sprzedaży), jako podstawa ustalenia tej opłaty czy prowizji przyjmowana jest kwota brutto (z VAT). Kwoty prowizji zaokrąglane są w górę do pełnych groszy.

   

  4. Wysokość opłat i prowizji jest ustalana indywidualnie z każdym sprzedajacym.


 

 powrót

Newsletter

Chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie? Dopisz się!

Kontakt z nami

+NOT
+NOT
[email protected]
[email protected]

Siedziba

ul.Leśna 32
34-730 Mszana Dolna
NIP PL7371023795

NIP PL7371023795
Copyright © italpol-produkt.pl on-line 4
Realizacja: Intellect.pl